Texas Instruments TLV2217-33KVURG3
500-mA, 12-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 0 to 125
Production
Texas Instruments
Official datasheet0ページ0年前
Datasheet16ページ11年前
Technical Drawing2ページ9年前
Datasheet15ページ15年前
Technical Drawing2ページ17年前
Upverter
Newark
Augswan
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.69%
Min Input Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
12 V
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
500 mA
500 mA
500 mA
Dropout Voltage
500 mV
500 mV
500 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
エンジニアリングリソース
関連部品
STMicroelectronicsLF33ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 3.3 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
STMicroelectronicsLF80ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 8 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
STMicroelectronicsLF25ABDT-TR
LFXX Series 500 mA 2.5 V Fixed VLDO Voltage Regulator with Inhibit - TO-252
Texas InstrumentsLP38691DT-2.5/NOPB
500-mA, 10-V, low-dropout voltage regulator 3-TO-252 -40 to 125
Texas InstrumentsLP38691DTX-2.5/NOPB
Texas InstrumentsLP38691DT-2.5
500mA Low Dropout CMOS Linear Regulators Stable with Ceramic Output Capacitors 3-TO-252 -40 to 125
説明
LOW-DROPOUT FIXED-VOLTAGE REGULATOES | IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
LDO Regulator Pos 3.3V 0.5A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
IC, LDO VOLT REG, 3.3V, 0.5A, PFM-3, FULL REEL
62dB(120Hz) 290¦ÌA Fixed 500mA 1 3.3V 3V 3.3V 12V 500mV@ 500mA 30mV 15mV TO-252-3 , 6.6mm*6.1mm*2.3mm
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252-3
TLV2217 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature Over Voltage voltage regulator linear 500mV 2.52mm 500mA 0C~125C