Texas Instruments SN74LVCH16543ADL
20mA 2 8 1.65V 3.6V 24mA Non-Inverting, Transceiver 24mA SSOP-56 18.41mm*7.49mm*2.59mm
Production
Texas Instruments
Datasheet16ページ11年前
Official datasheet0ページ0年前
Technical Drawing2ページ12年前
Datasheet18ページ18年前
Farnell
element14 APAC
Newark
3か月間の傾向:
+0.00%
Authorized Distributors
2
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
56
Logic Function
Inverting, Transceiver
Inverting, Transceiver
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
8
Low Level Output Current
24 mA
24 mA
High Level Output Current
24 mA
Propagation Delay
7.9 ns
6.1 ns
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Texas InstrumentsSN74LVC16646ADL
8 24mA 1.65V~3.6V 24mA 2 SSOP-56 Buffer/Driver/Transceiver ROHS
Texas InstrumentsSN74LVC16646ADLR
16-Bit Bus Transceiver And Register With 3-State Outputs 56-SSOP -40 to 85
Texas Instruments74ALVCH16646DLG4
説明
16-Bit egistered Transceiver With 3-State Outputs 56-SSOP -40 to 85
74LVCH16543 Tube WITH INDEPENDENT OUTPUT ENABLE FOR EACH DIRECTION Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) logic receiver 24mA 24mA 6.1ns 2.79mm 1.8V
LOGIC, REGISTERED TRANSCVR, 56SSOP; Logic Device Type:Transceiver, Registered; Supply Voltage Range:1.65V to 3.6V; Logic Case Style:SSOP; No. of Pins:56; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Logic Function Number:7416543; Logic IC Base Number:7416543; Logic IC Family:LVCH; Logic IC Function:16-Bit Registered Transceiver with 3-State Outputs; Package / Case:SSOP; Supply Voltage Max:3.6V; Supply Voltage Min:1.65V; Termination Type:SMD