Texas Instruments LM3S300-IQN25-C2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP Tray
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Texas Instruments
Technical Drawing4ページ2年前
Official datasheet0ページ0年前
Technical Drawing4ページ4年前
Datasheet498ページ13年前
Datasheet503ページ14年前
Technical Drawing2ページ27年前
Newark
iiiC
Factory Futures
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
16,706
Authorized Distributors
1
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
48
Core Architecture
ARM
Data Bus Width
32 b
Max Frequency
25 MHz
Number of I/Os
36
Interface
I2C, SPI, UART, USART
I2C, SPI, UART
Memory Type
FLASH
Memory Size
16 kB
16 kB
Min Supply Voltage
3 V
2.25 V
Max Supply Voltage
3.6 V
2.75 V
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
サプライチェーン
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Texas InstrumentsLM3S310-IQN25-C2
Texas InstrumentsLM3S316-IQN25-C2
Texas InstrumentsLM3S328-IQN25-C2T
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP / MCU 32-bit ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 3.3V 48-Pin LQFP T/R
STMicroelectronicsSTM32F100C4T6B
MCU 32-bit STM32F1 ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F100C4T7B
STM32F100C4T7B,32BIT ARM CORTEX M3 MICROCONTROLLER,24MHZ,16 KB FLASH,48-PIN LQFP
STMicroelectronicsSTM32F100C4T6BTR
MCU 32-bit STM32F ARM Cortex M3 RISC 16KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP T/R
説明
Stellaris LM3S300 Microcontroller | IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48LQFP
Stellaris LM3S Microcontroller 48-LQFP -40 to 85
IC, 32BIT MCU, ARM, 25MHZ, LQFP-48; Cont; IC, 32BIT MCU, ARM, 25MHZ, LQFP-48; Controller Family/Series:(ARM Cortex) Stellaris X00; Core Size:32bit; No. of I/O's:36; Program Memory Size:16KB; RAM Memory Size:4KB; CPU Speed:25MHz; Oscillator Type:External, Internal