Texas Instruments BQ27520YZFT-G4
System side Impedance Track™ fuel gauge with integrated LDO. 15-DSBGA -40 to 85
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Max Input Voltage
Min Input Voltage
Case/Package
Max Charge Current
Max Output Voltage
Min Output Voltage
Max Output Current
Number of Cells
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
関連部品
Texas InstrumentsBQ27425YZFR-G2B
System-side Impedance Track™; fuel gauge LiMn2O4 battery 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27532YZFT-G1
Battery management unit Impedance Track™ fuel gauge for bq2425x charger 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27741YZFT-G1
Pack-side Impedance Track™(tm) fuel (gas) gauge with integrated protector 15-DSBGA -40 to 85
STMicroelectronicsSTNS01PUR
Battery Charger for 1 Cell of Li-Ion battery, 5.4V input, 4.2V / 400mA charge, DFN-12
MicrochipMCP73853-I/ML
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 400mA 4.1V/4.2V 16-Pin QFN EP Tube
MicrochipMCP73862-I/SL
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 1200mA 8.2V/8.4V 16-Pin SOIC N Tube
説明
/Polymer 1 BGA-15 Battery Management ICs ROHS
Battery Fuel Gauge Li-Ion 15-Pin DSBGA T/R
2.45V 2.6V 4.5V I2C DSBGA-15 2.75mm*1.75mm*630¦Ìm
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA
ACTIVE (Last Updated: 2days ago) ALSO OPERATES WITH SUPPLY VOLTAGE 2.45TO 2.8V BOTTOM Tape & Reel (TR) battery management 118muA 4.5V 2.75mm -40C~85C TA