TE Connectivity KUEP-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 1.7KOhm Plain Case
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Sager Electronics
TE Connectivity
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
TE ConnectivityKUEP-11A15-120
Power Relay DPDT 240VAC 120VAC Quick Connect/Solder Socket Mount Box/Tray
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
Power/Signal Relay, 2 Form C, Momentary, 10A (Contact), AC Input, Panel Mount
GP PANEL PLUG-IN ENCLOSED RELAY; DPDT; 10A; 120VAC; QUICK CONNECT TERMIANLS
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
説明
RELAY, POWER, 10A, 120CAV, 150VDC, DPDT-NO, SOCKET, NON-LATCHING, KUEP SERIES
General Purpose Relays KUP ENCLOSED RELAY
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
GP PANEL PLUG-IN RELAY, 2 FORM C, 120VAC
POWER RELAY, DPST, 120VAC, 10A
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 150VDC (Contact), AC Input, DC Output, Panel Mount
RELAY, DPST, 240VAC, 32VDC, 10A; Contact Configuration:DPST; Coil Voltage:120VAC; Contact Current:10A; Product Range:KUEP Series; Relay Mounting:Socket; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage VAC:240VA