TE Connectivity KUEP-11A15-120
Power Relay DPDT 240VAC 120VAC Quick Connect/Solder Socket Mount Box/Tray
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ1年前
JRH Electronics
TE Connectivity
Master Electronics
element14
在庫履歴
3か月間の傾向:
-29.37%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityKUEP-11A35-120
Electromechanical Relay DPDT 10A 120VAC 1.7KOhm Plain Case
TE Connectivity2-1393104-5
10ms 15ms 10A 240V@AC 2 Form C (DPDT-NO, NC) 2.25K¦¸ 17.5mA 240V 120V , 35.71mm*35.71mm*50.8mm
TE Connectivity1-1393117-9
Power Relay 120VAC 10A DPDT(38.9mm 35.7mm 49.99mm) Socket
GP PANEL PLUG-IN ENCLOSED RELAY; DPDT; 10A; 120VAC; QUICK CONNECT TERMIANLS
Electromechanical Relay 120VAC 2.25KOhm 10A DPDT(38.89x35.71x55.55)mm Socket Industrial Relay
PanasonicHP2-TM-AC115V
Power/Signal Relay, DPDT, Momentary, 2310mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
説明
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Momentary, 2700mW (Coil), 10A (Contact), 150VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output, Panel Mount
Electromechanical Relay 120VAC 1.7KOhm 10A DPDT (38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
KUEP-11A15-120=RELAY,GENPUR,QC Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 2 Form C DPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 2 Form C DPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KUEP-11A15-120 | Internal Number: 8-1393113-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield