TE Connectivity CRGH2512J270R
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
3か月間の傾向:
-9.33%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-05-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityCRGH2512J270R
Yageo GroupRC2512JK-07270RL
RC Series 2512 1 W 270 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE Connectivity3521270RFT
3521 Series 2512 270 Ohm ±1 % 2 W ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
TE Connectivity3521270RFT
Res Thick Film 2512 270 Ohm 1% 1.5W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ271U
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 270ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors - SMD CRGH2512 5% 270R 2W
2512 (6432Metric) 2512 CRGH Neohm 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 2W 270Ohms ±100ppm/C
Res, 270R, 5%, 2W, 2512, Thick Film; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistance:270Ohm; Product Range:Crgh Series; Voltage Rating:250V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 5-1879501-9
CRGH2512 5% 270R 2W Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J270R | Internal Number: 5-1879501-9 | TE Connectivity | NEOHM