TE Connectivity CRGH2512J1K0
Res Thick Film 2512 1K Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ1年前
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.06%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
TE ConnectivityCRGH2512J1K0
Yageo GroupRC2512JK-071KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512JK-071KL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP7-1879501-4
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-07910RL
Res Thick Film 2512 910 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 1K Ohm 5% 1.5W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Res, 1K, 5%, 2W, 2512, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 7-1879501-3
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 1000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Thick Film Resistors - SMD CRGH2512 5% 1K0 2W
RESISTOR, CRGH SERIES, 2512 CASE, 1KOHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
CRGH2512 5% 1K0 2W Resistance Value: 1K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 1K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J1K0 | Internal Number: 7-1879501-3 | TE Connectivity | NEOHM