TE Connectivity CRGH2512J10K
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet8ページ7年前
TE Connectivity
JRH Electronics
Future Electronics
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC2512JK-0710KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 10kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512JK-0710KL
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH2512J10K
Yageo GroupRC2512JK-079K1L
Res Thick Film 2512 9.1K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 1.5W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TYJ103U
Res Thick Film 2512 10K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRGH Neohm 2512 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 10kOhms 2W
Thick Film Resistors - SMD 10 Ohms 5% 100ppm 2.0 Watt 2512
RESISTOR, CRGH SERIES, 2512 CASE, 10KOHMS +/-5% 2W +/-200PPM/DEGC
Surface Mount Resistors, Power Resistor, 2 Termination, 2512, Taped & Reeled, 5 %, Thick Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 10K Ω, 2 W, Neohm CRGH
CRGH2512 5% 10K 2W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 2512 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH2512J10K | Internal Number: 9-1879501-7 | TE Connectivity | NEOHM