TE Connectivity CRGH1206J560R
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet8ページ6年前
TE Connectivity
Sager Electronics
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-93.21%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Introduction Date1997-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
関連部品
Yageo GroupRC1206JR-07560RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-07560RL
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH1206J560R
Yageo GroupRC1206JR-13560RL
RC Series 1206 0.25 W 560 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-8GEYJ561V
Res Thick Film 1206 560 Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 560ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Thick Film Resistor CRGH 1206 5% 560R
560 Ω, Thick Film, Power Resistor Resistor, 5 %, 2 Termination, 1206, Taped & Reeled, Resistance Class Up to 1kΩ, .5 W, ±100 ppm/°C, Neohm CRGH
RES, 560R, 5%, 0.5W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 560ohm; Product Range: CRGH Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler
Special Order: CRGH1206 5% 560R 0.5W Resistance Value: 560 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 560 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J560R | Internal Number: 6-1879497-7 | TE Connectivity | NEOHM