TE Connectivity CRGH0805J270K
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet4ページ1年前
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
3か月間の傾向:
-100%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
Introduction Date2003-05-01
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-07270KL
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-07270KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-13270KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 270000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 5 %, 200 Ppm, 270000 Ohm, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6GEYJ274V
Res Thick Film 0805 270K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Surface Mount Thick Film Resistor, CRG Series, 270 kohm, 330 mW, - 5%, 150 V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 270000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD CRGH0805 5% 270K 0.33W
RES, 270K, 5%, 0.33W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 330mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)