TE Connectivity CRGH0805J10K
Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet8ページ6年前
TE Connectivity
Sager Electronics
element14 APAC
3か月間の傾向:
-14.70%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
Introduction Date2009-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0805JR-0710KL
Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-1310KL
Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805JR-0710KL
Res Thick Film 0805 10K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH0805J10K
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 10k Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 10000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
333.333mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 10kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RESISTOR, THICK FILM, SURFACE MNT, 0805 10KOHM +/-5% 0.33W +/-200PPM/DEGC
0805 (2012Metric) 0805 CRGH Neohm 0.083Lx0.051W 2.10mmx1.30mm 0.333W 1/3W 10kOhms ±100ppm/C
SMD Resistor 0805 10KΩ ±5% 330W ±100ppm/℃
RES, 10K, 0.33W, 150V, THICK FILM, 0805; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:333.3mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Qual
CRGH0805 5% 10K 0.33W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0805J10K | Internal Number: 9-1879377-8 | TE Connectivity | NEOHM