TE Connectivity CRGH0603J270R
Fixed Resistor, Thick Film, 0.2W, 270Ohm, 50V, 5% +/-Tol, -100, 100Ppm/Cel, Surface Mount, 0603
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet8ページ7年前
3か月間の傾向:
-45.97%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
Introduction Date2010-05-28
関連部品
Yageo GroupRC0603JR-07270RL
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-07270RL
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-13270RL
RC Series 0603 0.1 W 270 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
TE ConnectivityCRGH0603J270R
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
Res Thick Film 0603 270 Ohm 5% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Avnet Japan
RESISTOR, THICK FILM, 0603 CASE, 270OHM +/-5% 0.2W +/-200PPM/DEGC
0603 (1608Metric) 0603 CRGH Neohm 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 270Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 5% 270R 0.2W
Thick Film Resistor CRGH 0603 5% 270R
CRGH0603 5% 270R 0.2W Resistance Value: 270 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 270 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0603J270R | Internal Number: 5-1879494-9 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 270R, 5%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 270ohm; Product Range: CRG Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)