TE Connectivity CRGH0603J10K
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet8ページ7年前
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+44.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
Yageo GroupRC0603JR-0710KL
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-1310KL
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-0710KL
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Sulfur Resistant Thick Film 0603 10k Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE ConnectivityCRGH0603J10K
PanasonicERJ3GEYJ103V
Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 10000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CRGH Neohm 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 10kOhms 0.2W 1/5W
RESISTOR, THICK FILM, 0603 CASE, 10KOHM +/-5% 0.2W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD CRGH0603 5% 10K 0.2W
RES, 10K, 0.2W, 5%, 0603, THICK FILM; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:200mW; Resistor Case / Package:0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:
CRGH0603 5% 10K 0.2W Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH0603J10K | Internal Number: 9-1879494-7 | TE Connectivity | NEOHM