TE Connectivity CPF0603B1K02E1
Res Thin Film 0603 1.02K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
TE Connectivity
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-44.86%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
SnapEDA
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
TE Connectivity1614882-3
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3YEB102V
Res Metal Film 0603 1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERA-3YEB112V
Res Metal Film 0603 1.1K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
63mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 1.05K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity / AMP5-1879223-8
Res Thin Film 0603 953 Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA3AEB1021V
Res Thin Film 0603 1.02K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD071K02L
Res Thin Film 0603 1.02K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
125mW Thin Film Resistor 75V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.02kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B1K02E1
TE ConnectivityRP73PF1J1K02BTDF
Res Thin Film 0603 1.02K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERA3AEB102V
Res Thin Film 0603 1K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Avnet Japan
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1020ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
CPF Neohm FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 1.02kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistor CPF 0603 1K02 0.1%
RES, 1K02, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.02kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)
Special Order: CPF 0603 1K02 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.02K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 1.02K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B1K02E1 | Internal Number: 6-1879223-0 | TE Connectivity | NEOHM