TE Connectivity CPF0603B18KE1
Res Thin Film 0603 18K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ4年前
Datasheet6ページ12年前
Datasheet3ページ18年前
Datasheet3ページ19年前
Electro Sonic
TME
Farnell
Introduction Date2009-09-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
関連部品
PanasonicERA-3YEB183V
Res Metal Film 0603 18K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thin Film 0603 18K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 19.6K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Res Thin Film 0603 16.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3EEB1822V
THIN FILM RESISTOR,CHIP,0603,1/16W, 0.1% / 25PPM, 7 INCH REEL, 18.2K OHM
PanasonicERA3AEB183V
Res Thin Film 0603 18K Ohm 0.1% 0.1W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 18kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0718KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 18kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B18KE1
Res Thin Film 0603 18K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 18000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, THIN FILM, 18K, 0.1%, 0.063W, 0603; Rango de Producto:Serie CPF; Resistencia:18kohm; Potencia Nominal:63mW; Tolerancia de Resistencia:± 0.1%; Tensión Nominal:50V; Tipo de Resistencia:0603 [1608 Metric]
CPF 0603 18K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 18K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 18K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0603B18KE1 | Internal Number: 8-1676481-1 | TE Connectivity | NEOHM
RES, 18K, 0.1%, 0.063W, 0603, THIN FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 18kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018); External Depth: 0.45mm; External Length / Height: 1.6mm; External Width: 0.8mm; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Max: 155°C; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Range: -55°C to +155°C; Resistor Mounting: Surface Mount Device