TE Connectivity CPF0402B63K4E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 63400ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
Electro Sonic
Newark
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
Introduction Date2009-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
PanasonicERA-2AEB6342X
Res Thin Film 0402 63.4K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 63400ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRT0402BRD0763K4L
63mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 63.4kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA2AEB683X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 68kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-2AEB5902X
Res Thin Film 0402 59K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 66500ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCPF0402B63K4E1
TE ConnectivityCPF0402B60K4E1
Res Thin Film 0402 60.4K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
説明
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 63.4 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V |Neohm Te Connectivity CPF0402B63K4E1
PRECISION THIN FILM SMNT RESTR 0402 CASE 63.4KOHM +/-0.1%.063W +/-25PPM/C
RES, 63K4, 0.1%, 0.063W, 0402, THIN FILM
RES, 63K4, 0.1%, 0.063W, 0402, THIN FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 63.4kohm; Product Range: CPF Series; Voltage Rating: 25V; Resistor Element Material: Thin Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tole
CPF 0402 63K4 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 63.4K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 63.4K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF0402B63K4E1 | Internal Number: 1-1879216-1 | TE Connectivity | NEOHM