TE Connectivity CPF-A-0805B100RE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 100ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
7,549
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
PanasonicERA6AEB101V
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0805BRD07100RL
125mW Thin Film Resistor 150V ±25ppm/℃ ±0.1% 100Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity4-1614884-1
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCPF0805B100RE
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Epoxy SMD T/R
PanasonicERA6AEB111V
Res Thin Film 0805 110 Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
説明
Res Precision Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Res Thin Film 0805 100 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Chip Resistor, Thin Film, AEC-Q200 CPF-A Series, 100 ohm, 100 mW, 0.1%, 100 V RoHS Compliant: Yes
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 100R, 0805
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 100R, 0805; Re; RES, THIN FILM, AEC-Q200, 100R, 0805; Resistance:100ohm; Voltage Rating:100V; Resistor Case Style:0805 ^2012 Metric]; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Ran
Special Order: CPF A 0805 100R 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 100 Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 100 Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0805B100RE1 | Internal Number: 1-2176217-9 | TE Connectivity | NEOHM