TE Connectivity CPF-A-0603B1K2E1
Res Thin Film 0603 1.2K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
在庫履歴
3か月間の傾向:
-16.59%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
20,063
Authorized Distributors
6
Resistance
1.2 kΩ
1.2 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
TE Connectivity5-1676481-6
Res Thin Film 0603 1.2K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/C Molded SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB122V
Res Metal Film 0603 1.2K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP5-1676481-7
Res Thin Film 0603 1.3K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thin Film 0603 1.21K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
63mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 1.18K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
説明
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1200ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res, Thin Film, Aec-Q200, 1K2, 0603; Resistance:1.2Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:thin Film; Resistor Type:precision Low Tcr; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes
Special Order: CPF A 0603 1K2 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.2K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 1.2K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B1K2E1 | Internal Number: 2-2176216-8 | TE Connectivity | NEOHM