TE Connectivity 36502A1R0JTDG
Ind High Frequency Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 250MHz 20Q-Factor 170mA 0805 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
JRH Electronics
Sager Electronics
Master Electronics
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
関連部品
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25MHz 20Q-FactorCeramic 0.15A 2.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 1uH 5% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.37A 1.75Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor 115mA 2.86Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 25MHz 35Q-Factor Ceramic 370mA 1.8Ohm DCR 1008 T/R
Ind 1.00 Uh 0.320 A 2800.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1206-1R0J-T
説明
Avnet Japan
0805 1 uH 5% 2.5 Ohm SMT High Frequency Unshielded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, SMD, 0805
3650 0805 1.0uH 5% 2K RL Inductance: 1 µH Inductor Type: High Frequency Current Rating (Max): 170 mA DC Resistance: 2.5 Ω Package Size Code: 0805 High Frequency & Rf Inductor | 1 µH High Frequency 170 mA 2.5 Ω | Part Number: 36502A1R0JTDG | Internal Number: 6-1624113-7 | TE Connectivity | Sigma
INDUCTOR, 0805 CASE, 1R0, 5%; Inductance:1µH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:2.5ohm; DC Current Rating:170mA; Q Test Frequency:50MHz; Inductor Case Style:0805; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); DC Current Max:170mA; External Depth:1.52mm; External Length / Height:2.29mm; External Width:1.73mm; Inductor Type:Wirewound; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Package / Case:0805; Q @ Vr F:20; Q Factor @ Frequency:20 @ 50MHz; Resistance:2.5ohm; Resonant Frequency:100MHz; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%