Murata LQW21HN1R0J00L
Inductor RF Chip Wirewound 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor 115mA 2.86Ohm DCR 0805 Embossed T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
element14 APAC
Datasheet2ページ8年前
_legacy Avnet
Ciiva
Geoflip
Arrow.cn
在庫履歴
3か月間の傾向:
-48.64%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-09-30
LTD Date2026-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
関連部品
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 1uH 5% 10MHz 35Q-Factor Ferrite 50mA 0603
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 400mA 700mOhm DCR 1210 T/R
Ind Chip Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 400mA 1210 Blister Plastic T/R
Ind Chip Mld 1Uh 5% 7.96Mhz 50Q-Fctr Ferrite 450Ma 1812 Rohs Compliant: Yes
Ind Chip Molded 1uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 230mA 1210 T/R
説明
General Purpose Inductor, 1uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2012/0805
Inductor, 1Uh, 450Mhz, 0.115A, 0805 Rohs Compliant: Yes |Murata LQW21HN1R0J00L
INDUCTOR, 1UH, 450MHZ, 0.115A, 0805; Available until stocks are exhausted
LQW21 Series 1 uH ±5% 115 mA 2.86 Ohm Wirewound Chip Coil Inductor