TDK NLC453232T-180K-PF
Inductor Power Unshielded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 800mOhm DCR 1812 T/R
データシート & ドキュメント
Newark
Factory Futures
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
関連部品
Ind Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 480mA RDL Bag
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 18uH 10% 1MHz 0.48A 0.56Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Wirewound 18uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.32A 2.9Ohm DCR 1210 T/R
Ind General Purpose Chip Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 110mA 1210 T/R
TAIYO YUDENLHL08TB180K
Inductor Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 1.9A 0.06Ohm DCR RDL Ammo
Inductor Power Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 40Q-Factor Ferrite 2.3A 0.065Ohm DCR RDL Bag
説明
Wirewound Inductor, 18 uH, 800 Milliohm, ± 10%, 19 MHz, 400 mA, 1812 [4532 Metric]
INDUCTOR, POWER LINE, 18UH, 1812; Inductance: 18µH; Inductance Tolerance: ± 10%; DC Current Rating: 400mA; DC Current Max: 400mA; Inductor Type: Power; Package / Case: 453232; Q @ Vr F: 10; Resistance: 0.8ohm; Resonant Frequency
NLC Series 1812 18 uH ±10 % 400 mA 0.8 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1813