Abracon AISC-1210HS-180K-T2
Inductor RF Wirewound 18uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.32A 2.9Ohm DCR 1210 T/R
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet4ページ18年前
Sager Electronics
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date2011-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 800mOhm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Ind General Purpose Chip Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 110mA 1210 T/R
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
Inductor RF Molded Wirewound 18uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor 0.12A 3.3Ohm DCR 1210 T/R
説明
General Purpose Inductor, 18uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
RoHS Compliant Wirewound Active 2008 Wirewound Inductor -40C~85C 30MHz 2.9Ohm Max 18muH
Ind 18.00 Uh 0.320 A 2900.00 Mohm/ Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon AISC-1210HS-180K-T2
RF Inductors - SMD FIXED IND 18UH 320MA 2.9 OHM SMD