TDK FK28X7R2A103KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 1610
データシート & ドキュメント
IHS
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.24%
Stock
31,901
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
説明
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=10nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,100V,10Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28X7R2A103KN000
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL