TDK FK28X7R2A102KN000
卤10% 100V 1nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
データシート & ドキュメント
Stock
21,137
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
Height
5.5 mm
5.5 mm
5.5 mm
説明
Ceramic Capacitor, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 1610
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=1nF, LxWxT:4x5.5x2.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,100V,1Nf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK28X7R2A102KN000