TDK FK26X7R2E104KN000
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Datasheet22ページ13年前
IHS
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Stock
27,626
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
2214
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
6 mm
6 mm
6 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
説明
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=0.1μF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Mlcc,x7R,250V,0.1Μf,±10%,5Mm/Bulk Rohs Compliant: Yes |Tdk FK26X7R2E104KN000
Radial CERAMIC CAPACITOR FK 250V 0.1muF ±10% X7R