TDK FK26C0G2E822JN006
卤5% 250V 8.2nF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
代替部品
Price @ 1000
Stock
31,455
Authorized Distributors
2
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
Dielectric
Mount
Case/Package
2214
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
Height
6 mm
6 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.23.00.60
Introduction Date2009-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
説明
MLCC with Dipped Radial Lead, Capacitance=8.2nF, LxWxT:5.5x6x3.5mm, Lead pitch:5mm
Ceramic Capacitor, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Through Hole Mount, 2214
CAP CER 8200PF 250V C0G RADIAL
Ceramic Capacitor Ceramic 250V 5% +Tol