TDK CGA5H3C0G2E392J115AA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT CGA 1206 250V 3900pF C0G 5% AEC-Q200
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ2年前
Upverter
Farnell
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.43%
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
37,571
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.9 nF
3.9 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.15 mm
1.15 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 3900pF C0G 1206 5%
C Series 1206 3900 pF 250 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0039uF, Surface Mount, 3216M/1206
Cap Ceramic 0.0039uF 630V C0G 5% SMD 1206 125C T/R
Cap Ceramic 0.0039uF 50V C0G 5% SMD 1206 125C Paper T/R
Mlcc,1206,c0G,250V,3.9Nf,1.15Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C3216C0G2E392K115AA
説明
Cap Ceramic 0.0039uF 250V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0039uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=3.9nF, LxWxT:3.2x1.6x1.15mm
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 250, CAP VALUE: 3900, TOL: +/-5%, THICKNESS: 1.15 ± 0.15
CAP, 3900PF, 250V, 5%, C0G/NP0, 1206; Capacitance: 3900pF; Voltage Rating: 250V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: CGA Series; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Capacitance Tolerance ±: ± 5%; Capacitor Terminals: SMD; Operating Temperature Range: -55°C to +125°C