TDK CGA3E1X5R1C225K080AC
16V 2.2uF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet23ページ4年前
Upverter
JRH Electronics
Newark
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-60.98%
3Dダウンロード
EE Concierge
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
関連部品
Yageo GroupC0603C225K4PACTU
Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 uF, 16 V, ± 10%, X5R, 0603 [1608 Metric]
TAIYO YUDENEMK107ABJ225KAHT
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603 / 2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Samsung Electro-MechanicsCL10A225KO8NNNC
説明
CGA Series 0603 2.2 uF 16 V ±10% X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 2.2uF 16V X5R 10% Pad SMD 0603 85C T/R Automotive AEC-Q200
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 16, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
CAP, 2.2µF, 16V, 10%, X5R, 0603; Capacitance:2.2µF; Voltage Rating:16V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:CGA Series; Operating Temperatu