TDK CGA2B2X5R1A104K050BA
Multilayer Ceramic Capacitors 0.1uF 10V X5R 10% Pad SMD 0402 85C Low ESR Automo
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet23ページ4年前
Upverter
Future Electronics
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+75.79%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
X5R
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
500 µm
500 µm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
10V 100nF X5R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK105BJ104KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 0.1 uF, ± 10 %, 0402, X5R, RoHS
0402 0.1 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
C Series 0402 0.1 uF 10 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0402 85°C Paper T/R
Yageo GroupC0402C104K8PACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0402
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
0402 (1005Metric) CERAMIC CAPACITOR CGA 10V 0.1muF ±10% X5R
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 104, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP, 0.1UF, 10V, X5R, 0402; Capacitance:0.1µF; Voltage(DC):10V; Capacitor Case / Package:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:CGA Series; Product Length:1.02mm RoHS Compliant: Yes