TDK C3216X6S1A476M160AC
C Series 1206 47 uF 10 V ±20 % Tolerance X6S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet57ページ3年前
Datasheet19ページ3年前
Datasheet34ページ4年前
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-7.88%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
71,940
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Dielectric
X6S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
Multilayer Ceramic Capacitor, 47 uF, 4 V, ± 20%, X6S, 1206 [3216 Metric]
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 X6S 6.3V 47uF
6.3V 47uF X6S 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENAMK212BC6476MG-T
4V 47uF X6S ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 47uF X6S ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 47uF, Surface Mount, 1206
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=47μF, LxWxT:3.2x1.6x1.6mm
EIA CASE SIZE: 1206, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 47000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.60 ± 0.20
Cap Ceramic 47uF 10V X6S 20% Pad SMD 1206 105C Low ESR T/R
Cap Ceramic 47uF 10V X6S 20% SMD 1206 105°C T/R
Avnet Japan
CAP, 47µF, 10V, 20%, X6S, 1206; Capacitance:47µF; Voltage Rating:10V; Ceramic Capacitor Case:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%;