TDK C0603X7R1E221K030BA
C Series 0201 220 pF 25 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
TDK
Newark
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-22.59%
シンボルフットプリント
SnapEDA
3Dダウンロード
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
25V 220pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 220PF 25V X7R 0201 / 220 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Mlcc,0201,x7R,25V,220Pf,0.3Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA1A2X7R1E221K030BA
50V 220pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL03B221KO3NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 220pF, Surface Mount, 0201 inch
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
Cap Ceramic 220pF 25V X7R 10% Pad SMD 0201 125C T/R
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 220, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03
Ceramic Capacitor, 220Pf, 25V, X7R, 10%, 0201; Capacitance:220Pf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:0201 [0603 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:C Series; Product Length:0.6Mm Rohs Compliant: Yes |Tdk C0603X7R1E221K030BA