TDK C0603X5R1E221K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
Obsolete
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
QuestC0603X5R1E221K0
15h
North Star MicroNS-C0603X5R1E221K連絡先
7d
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet29ページ24年前
_legacy Avnet
Stock
0
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
300 µm
300 µm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-10-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-29
LTD Date2013-06-28
関連部品
0201 220 pF 25 V ±10 % Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
TDK-LambdaC1005X5R1H221K
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0402
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.0002uF, Surface Mount, 0201
説明
Cap Ceramic 220pF 25V X5R 10% Pad SMD 0201 85°C T/R
new, original packaged
CAPACITOR CERAMIC, 220PF, 25V, X5R, 0201; Dielectric Characteristic:X5R; Capacitance:220pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:25VDC; Temperature Coefficient:± 15%; Capacitor Case Style:0201; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes