TDK B57236S500M
NTC Thermistor, 50ohm, Through Hole Mount
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet0ページ0年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
TME
サプライチェーン
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
B59990 Series 55 Ohm 50 mA ±25 % PTC Thermistor for Overcurrent Protection
B59990 Series 55 Ohm 30 mA ±25 % PTC Thermistor for Overcurrent Protection
説明
Thermistor NTC 50 Ohm 20% 2-Pin Radial 3165K Bulk Automotive
B57236S Series 50 Ohm 1.9 A 3165 K NTC Thermistors for Inrush Current Limiting
Thermistor, ICL NTC, 50 Ohm, 11.5 mm, 1.9 A, B57236S0
NTC Thermistors 50 Ohms 1.9amps 3165k
Ntc Thermistor; Rango De Producto:Serie B57236S0; Disc Size:11.5Mm; Zero Power Resistance At 25°C:50Ohm; Approvals:Ul; Maximum Energy Rating At 25°C:-; Maximum Steady State Current At 25°C:1.9A; Núm. De Contactos:2; Power (Ptot):2.1W |Epcos B57236S500M
THERMISTOR, NTC, 50R, 1.9A; Series:B57236S; Thermistor Type:NTC; Resistance:50ohm; Resistance Tolerance:± 20%; Beta Value:3165; Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Temperature Upper Limit, Beta Value:100°C; Max Operating Temperature:170°C; Voltage, Operating:265V; Case Style:Radial; Body Diameter:11.5mm; Lead Length:35mm; Lead Spacing:5mm; Max Current:1.9A; Max Power Dissipation Ptot:2.1W