TAIYO YUDEN CB2016T220K
Ind Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 370mA 0806 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ4年前
Datasheet13ページ12年前
Datasheet11ページ14年前
JRH Electronics
Taiyo Yuden SCT
LCSC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+113%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-01-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TAIYO YUDENCBC2518T220K
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.46A 1.001Ohm DCR 1007 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 410mA AXL T/R
Inductor Power Wirewound 22uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 0.46A 0.65Ohm DCR RDL Bag
TAIYO YUDENCB2518T220KV
Inductor Power Chip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.39A 0.65Ohm DCR 1007 Automotive T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 22uH ±10% 2.52MHz 15 Q-Factor Ferrite 300mA T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 22uH 10% 100KHz 0.43A 1Ohm DCR 1210 Automotive T/R
説明
Inductor PowerChip Wirewound 22uH 10% 2.52MHz Ferrite 0.37A 1.3Ohm DCR 0806 T/R
General Purpose Inductor, 22uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0806
Power Inductor, 22Uh, 0.165A, 10%, 16Mhz; Inductance:22Μh; Dc Resistance Max:1Ohm; Self Resonant Frequency:16Mhz; Dc Current Rating:370Ma; Inductor Case/Package:0806 [2016 Metric]; Product Range:Cb Series; Inductor Construction:- Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden CB2016T220K