Taiwan Semiconductor 1V5KE56CA
Transient Voltage Suppressor Bi-Directional 47.8V 1500W 2-Pin DO-201AE
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ4年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-49.64%
代替部品
Price @ 1000
Stock
15,094
Authorized Distributors
5
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
56 V
56 V
Clamping Voltage
77 V
77 V
Peak Pulse Power
1.5 kW
1.5 kW
Peak Pulse Current
19.5 A
19.7 A
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
説明
5Ã×A 19.5A 77V 53.2V 47.8V 58.8V Bi-Directional DO-201AD TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 47.8V 1.5KW 2-Pin DO-201AD
Taiwan Semiconductor TVS, 77V, , DO-201AE, 53.2V
1500W 56V 5% Bidirectional TVS
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 47.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO201AD
Tvs Diode, 1.5Kw, 47.8V, Bidir, Do-201Ae; Product Range:1.5Ke Series; Tvs Polarity:Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:47.8V; Clamping Voltage Vc Max:77V; Diode Case Style:Do-201Ae; No. Of Pins:2Pins; Breakdown Voltage Rohs Compliant: Yes |Taiwan Semiconductor 1V5KE56CA