STMicroelectronics SMBJ8.5CA-TR
SMBJ Series 600 W 9.9 V Bi Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
IHS
Datasheet10ページ14年前
Future Electronics
Farnell
HQonline
STMicroelectronics SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
+51.54%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
フットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
9.9 V
9.92 V
9.92 V
Clamping Voltage
19.5 V
14.4 V
14.4 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
22.5 A
4.4 A
4.4 A
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
STMicroelectronicsSMBJ15A-TR
SMBJ Series 600 W 17.6 V Uni Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
STMicroelectronicsSMBJ30A-TR
SMBJ Series 600 W 64.3 V Uni Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
STMicroelectronicsSMBJ12A-TR
SMBJ Series 600 W 14 V Uni Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
説明
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 8.5 V, 19.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
DIODE,TVS,8.5V,600W,SMB; Product Range: Transil SMBJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 8.5V; Clamping Voltage Vc Max: 19.5V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 9.4V; Breakdown Voltage Max: -; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Alternate Case Style: DO-214AA; Capacitance Cd @ Vr Typ: 2800pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max: 19.5V; Diode Type: Bidirectional TVS; External Depth: 3.56mm; External Length / Height: 2.44mm; External Width: 5.59mm; Peak Pulse Current Ippm: 205A; Power Dissipation Pd: 600W; Reverse Leakage Current Max: 5µA; SMD Marking: BBC; Stand-off Voltage: 8.5V; Test Current: 1mA; Uni / Bi Directional Polarity: Bidirectional
Diode,tvs,8.5V,600W,smb; Rango De Producto:Serie Transil Smbj; Polaridad Tvs:Bidireccional; Tensión Stand-Off Inversa, Vrwm:8.5V; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Do-214Aa; Núm. De Contactos:2; Tensión De Breakdown Mín.:9.4V |Stmicroelectronics SMBJ8.5CA-TR