Stackpole Electronics RMCF2010JT750R
Res Thick Film 2010 750 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Plastic T/R
IHS
Datasheet13ページ2年前
Master Electronics
Upverter
Stackpole Electronics
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-70.33%
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
98,979
Authorized Distributors
6
Resistance
750 Ω
750 Ω
750 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
サプライチェーン
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-12ZYJ751U
ERJ Series 2010 750 Ohm 0.75 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2010 750 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 750 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 750 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-12ZYJ681U
Res Thick Film 2010 680 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12ZYJ821U
Res Thick Film 2010 820 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
説明
RMCF Series 2010 750 Ohm ±5% 0.75 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 750ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
2010 (5025Metric) FIXED RESISTOR RMCF 0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm 0.75W 3/4W 750Ohm ±200ppm/C