Stackpole Electronics RMCF0402JT300K
Res Thick Film 0402 300K Ohm 5% 0.063W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Stackpole Electronics
Future Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+56.12%
Resistance
300 kΩ
300 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2011-01-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
Yageo GroupRC0402JR-07300KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 300kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402JR-07330KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 330kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 270kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 300K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0402J330K
Res Thick Film 0402 330K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 270kOhm 0.063W 1/16W
説明
RMCF Series 0402 0.063 W 300 kOhm ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 300000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR RMCF 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 300kOhm ±100ppm/C