Sensata /Crydom DR24D12R
Relay SSR 11mA 32V DC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet7ページ13年前
Sensata /Crydom
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Future Electronics
サプライチェーン
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2014-07-17
関連部品
Sensata /CrydomEZ240D12
EZ Series 12 A 280 V DC Control SCR Output Solid State Relay Panel Mount
Sensata /CrydomEZ240A12
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 90-140Vac In, ZC
Sensata /CrydomEZ240A12R
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 90-140Vac In, RN
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-S
Schneider Electric70S2-05-C-12-S
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing Triac, 12 A, 30 V dc
説明
TRIGGER OUTPUT SSR 8541.40.95.00 RoHS Compliant Solid State Relay
SOLID STATE RELAY SCREW DIN RAIL PANEL MOUNT, RANDOM, 12 A RMS, 32 V DC
DR Series 24 to 280 VAC Output 12 A DIN Rail Mount Solid State Relay
Solid State Relay, 3 Phase, Screw Clamp, DIN Rail, SCR
Solid State Relays - Industrial Mount 12A 240VAC Out 4-32V DC In, 18mm UL
SSR RELAY DIN RAIL MOUNT 18MM 240VAC/12A 4-32VDC IN INSTA
Solid State Relay, 12A, 4-32Vdc, Din; Contact Configuration:-; Load Current:12A; Operating Voltage Max:280Vac; Relay Mounting:Din Rail; Relay Terminals:Screw; Switching Mode:Random Turn On; Operating Voltage Min:24Vac Rohs Compliant: Yes |Sensata/crydom DR24D12R
SSR, 240VAC/12A, 4-32VDC IN, 18MM; Control Voltage Range:4V DC to 32V DC; Operating Voltage Range:24V AC to 280V AC; Load Current:12A; Switching Mode:Random Turn-On; Relay Terminals:Screw; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Control Voltage Type:DC; Peak Surge Current:750A; Terminal Type:Screw