Sensata /Crydom EZ240D12
EZ Series 12 A 280 V DC Control SCR Output Solid State Relay Panel Mount
データシート & ドキュメント
TME
Datasheet5ページ5年前
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Sager Electronics
サプライチェーン
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date1993-05-11
関連部品
Sensata /CrydomDR24D12
SOLID STATE RELAY SCREW DIN RAIL, PANELMOUNT, ZERO CROSSING, 12 A RMS, 32 V DC
SensataDR24A12
Solid State Relay Screw DIN Rail Panel Mount, Zero Crossing, 12 A rms, 265 V rms
Sensata /CrydomEZ240A12R
Solid State Relays - Industrial Mount PM SSR, 240Vac/12A , 90-140Vac In, RN
Schneider Electric70S2-04-C-12-N
Relay; SSR; Zero-Switching; SPST-NO; Cur-Rtg 12A; Ctrl-V 3-30DC; Vol-Rtg 24-280AC
Schneider Electric70S2-04-C-12-S
Schneider Electric70S2-05-C-12-S
SPST-NO Solid State Relay Screw Panel Mount, Zero Crossing Triac, 12 A, 30 V dc
説明
RELAY, SOLID STATE, 24-280 V (RMS) AT 47 TO 63 HZ, SPST-NO, 600 VPEAK, -40 C
Relay SSR 15mA 15V DC-IN 12A 280V AC-OUT 4-Pin
Compact design for low-profile applications; Ratings from 5A to 18A @ 600 VAC - SCR output for heavy industrial loads - AC or DC control - 1/4" fast-on terminals for easy installation
Solid State Relay, 12A, 3V-15Vdc, Panel; Contact Configuration:Spst-No; Load Current:12A; Operating Voltage Max:280Vac; Relay Mounting:Panel Mount; Relay Terminals:Quick Connect; Switching Mode:Zero Crossing; Control Voltage Min:3Vdcrohs Compliant: Yes |Sensata/crydom EZ240D12