Samtec ZF5S-30-01-T-WT-TR
FFC / FPC Board Connector, R/A, 0.5 mm, 30 Contacts, Receptacle, ZF5S, Surface Mount, Bottom
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet1ページ8年前
Datasheet5ページ5年前
Samtec
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+62.74%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
24,866
Authorized Distributors
6
Gender
Receptacle
Receptacle
Pitch
500 µm
500 µm
Number of Positions
30
Termination
Solder
Solder
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
Polymer
Polymer
Contact Material
Bronze
Bronze
Actuator Material
Liquid Crystal Polymer, Polymer
Voltage Rating
Current Rating
1.4 A
1.4 A
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
関連部品
Amphenol Communications SolutionsSFV20R-1STE1HLF
20 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed Conn FFC/FPC Connector Socket
Amphenol Communications SolutionsSFV24R-2STE1HLF
FFC and FPC Connectors; AMPHENOL; SFV24R-2STE1HLF; Tin; Surface Mount; 500 mA; 24
Amphenol Communications SolutionsSFV26R-2STE1HLF
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Wurth Elektronik687316124422
WR-FPC 0.50mm SMT ZIF Vertical Type A
Conn FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
説明
"Zero Insertion Force Connector for FFC
Conn FFC Connector SKT 30 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
CONNECTOR, FFC, R/A, 30POS, 1ROW, 0.5MM;
CONN FFC BOTTOM 30POS 0.5MM R/A
SAMTEC, INC ZF5S-30-01-T-WT-TR
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 30P Bottom Contact Horizontal attachment 0.5mm SMD,P=0.5mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS