Samtec ZF5S-20-01-T-WT-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
データシート & ドキュメント
Electro Sonic
Datasheet1ページ8年前
Datasheet1ページ7年前
Samtec
element14 APAC
JRH Electronics
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.14%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
31,579
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
Cable Length
関連部品
Amphenol Communications SolutionsSFV20R-1STE1HLF
20 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed Conn FFC/FPC Connector Socket
Amphenol Communications SolutionsSFV24R-2STE1HLF
FFC and FPC Connectors; AMPHENOL; SFV24R-2STE1HLF; Tin; Surface Mount; 500 mA; 24
Amphenol Communications SolutionsSFV26R-2STE1HLF
Conn FFC/FPC Connector SKT 26 POS 0.5mm Solder RA SMD T/R
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
Wurth Elektronik687316124422
WR-FPC 0.50mm SMT ZIF Vertical Type A
Conn FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder RA SMD Embossed T/R
説明
Connector, Ffc, R/A, 20Pos, 1Row, 0.5Mm Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. ZF5S-20-01-T-WT-TR
FFC / FPC Board Connector, ZIF, R/A, 0.5 mm, 20 Contacts, Receptacle, ZF5S, Surface Mount, Bottom