Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet1ページ8年前
Samtec
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+205%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
10,193
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
Cable Length
関連部品
Connector, Ffc/fpc, 6Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:6Con
TE Connectivity4-1734592-0
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, Surface Mount Straight, Bottom
Rotary Backlock Connector (0.5-mm pitch, Dual Contact) | CONN FPC 12POS 0.50MM R/A
TE Connectivity1734592-8
TE Connectivity 1734592-8 FFC&FPC Connector Female Unshrouded 0.5mm Pitch
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
説明
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 10 Contacts, Receptacle, ZF5S Series
Conn, Ffc/Fpc, Rcpt, 10Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:Zf5S Series; Contact Termination Type:Surface Mount Straight; Contact Position:Bottom; No. Of Rows:1 Row Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. ZF5S-10-01-T-WT-TR
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 10P Bottom Contact Horizontal attachment 0.5mm SMD,P=0.5mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS