Samtec ZF1-10-02-T-WT-TR
FFC / FPC Board Connector, R/A, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, ZF1, Surface Mount, Top
データシート & ドキュメント
Farnell
Datasheet1ページ8年前
Samtec
Electro Sonic
JRH Electronics
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-24.55%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
38,906
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
1.9 A
1.9 A
Cable Length
関連部品
TE Connectivity487951-6
Conn FPC Connector SKT 6 POS 1mm Solder RA SMD Reel
Conn FPC Connector SKT 40 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 8 Contacts, Receptacle, Easy-On 52271 Series, Surface Mount
4 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.039 (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
Amphenol Communications SolutionsSFW4R-1STE1LF
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 4 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount, Bottom
Amphenol Communications SolutionsSFW4R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 4 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
説明
"1.00 mm Zero Insertion Force Flat Flexible Cable Socket Strip"
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD T/R