Samtec PCIE-164-02-F-D-EMS2
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 164 Contacts, Edge Mount, Straight
Production
データシート & ドキュメント
Samtec
Datasheet1ページ8年前
HQonline
Sager Electronics
element14 APAC
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-37.71%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
関連部品
PCI EXPRESS EDGE MOUNT ASSY / Conn PCI Express Card Edge F 98 POS 1mm Solder ST Edge Mount Tube
Card Edge Connector, PCIe, Dual Side, 1.57 mm, 64 Contacts, Edge Mount, Straight
Card Edge Connector, Dual Side, 1.57 mm, 36 Contacts, Edge Mount, Straight
説明
Conn PCI ExpressCard Edge SKT 164 POS 1mm Solder ST Edge Mount PCI Express® Tube
Card Edge Connector, 164 Contact(s), 2 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Solder Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
CARD EDGE CONN, DUAL SIDE, 164POS; Product Range: PCIE Series; No. of Contacts: 164Contacts; Card Edge / Backplane Connector Type: Card Edge; Pitch Spacing: 1mm; Gender: Receptacle; Contact Termination Type: Solder; No. of Row