Samsung Electro-Mechanics RC1608F2942CS
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 29.4k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet10ページ6年前
Future Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
EE Concierge
シンボルフットプリント
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
29.4 kΩ
29.4 kΩ
29.4 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1996-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 29400ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603FR-0729K4L
Res Thick Film 0603 29.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 29.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-0727KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 27kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0730KL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 30kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 30K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
説明
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 29400ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
29400Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS
Samsung SCT
RC Series 1608 29.4 kOhms ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor