Samsung Electro-Mechanics CL31B474KBHNNNE
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, +-15% TC, 470nF, Surface Mount, 1206 inch
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
+84.98%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
C Series 1206 0.47 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC1206C474K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 25V 0.47uF X7R 1206 10%
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.47uF 10% X7R 16V 1206 Paper T/R
25V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 470nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 470nF X7R 卤20% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0805 0.47 uF 16 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
25V 470nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KAFNNNE
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KBFNNNE
50V 470nF X7R 卤10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21B474KBFNNNG
説明
Samsung Electro-Mechanics
CL31 Series 0.47 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Chip Capacitor, 1206(3216), X7R, 0.47uF, +/-10%, 50V, Standa
Ceramic capacitor SMD; 1206; 0.47uF; 50V; X7R; 10%
Capacitor, MLCC, 0.47UF, 50V, 1206, X7R;
CAP, MLCC, 100UF, 10VDC, X5R, 1210; Capacitance:100µF; Voltage(DC):10V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:CL Series; Qualification:- RoHS Compliant: Yes