Rubycon 50YXJ2200M16X35.5
2200uF 50V ±20% Plugin, D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet2ページ4年前
Farnell
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-5.75%
Stock
24,739
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.52 A
3.15 A
Height - Seated (Max)
37.4904 mm
17.4752 mm
Introduction Date2012-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
United Chemi-ConEKZN630ELL222MM40S
EKZN series 63V 2200uF 20% 18x41.5mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEKYB630ELL222MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-FR1V222L
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
PanasonicEEUFR1V222B
Panasonic EEUFR1V222B - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
説明
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20%( 16 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3150mA 10000h 105C Bulk
Aluminium Electrolytic Capacitor, Yxj Series, 2200 - F, - 20%, 50 V, 16 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Rubycon 50YXJ2200M16X35.5
CAP, 2200µF, 50V, 20%; Capacitance: 2200µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: YXJ Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diamete; Available until stocks are exhausted Alternative available