Rubycon 420BXW68MEFR18X25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Production
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.39%
代替部品
Price @ 1000
Stock
465
Authorized Distributors
5
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
615 mA
615 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
サプライチェーン
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2020-12-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
68¦ÌF ¡À20% 7.5mm 12000h 615mA 25mm*18mm
CAP, 68µF, 420V, 20%; Capacitance: 68µF; Voltage Rating: 420V; Product Range: BXW Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 18mm; Lead Spacing: 7.5; Available until stocks are exhausted